Lyrics100 Vjet Shtet

Noizy

  • Written by:
Last update on: July 22, 2017
We detected some issues
Chris K suggested changes to these lyrics.

Shqipni te dua shum, se ti ma dhe mu emrin shqiptar, ty te dua shum Ref: shqipni te dua shum Se ma dhe emrin shqiptar Ktu ne kena lind, edhe ktu do vdesim bashk I hedhi syt nga qielli Plot shqiponja an e mban, jo kerkush ne smund tna marri perendia cna ka dhon Shqipni te dua shum Se ma dhe emrin shqiptar Ktu ne kena lind, edhe ktu do vdesim bashk I hedhi syt nga qielli Plot shqiponja an e mban, jo kerkush ne smund tna marri perendia cna ka dhon Sa nona derdhen lot, sa trima hyn nen tok per me pa shqipnin si sot Te bashkuar te gjith tok Jena sot ma t'fort se kurr 100 vjetorin tu festu Me flamurin e shqiponjes se per kte jam tu jetu Doren n'zemer e mbaj me lot te gzushem Po qaj sepse jam shum krenar, krenar qe un jam shqiptar I kujtojm qe gjith ata qe e dhan jeten per shqipnin sakrificat qe kan ba qe na sot te jena 1 Sikur Ismail Qemali ngren flamurin midis vlores Per ti then gjith botes jena fmijes e shqiponjes I shoh fmiet kuq e zi, qiella toka kuq e zi, shperthej ne lot kur po shoh vec kuq e zi nga kosov, Nona loke nisen trimat krejt nkom midis eres dhe stuhijes mu bashku krejt n'vlore Maqedonia po afrohet sebashku me camerin per dy krenat e shqiponjes per te madhen shqiptari Shqipni te dua shum Se ma dhe emrin shqiptar Ktu ne kena lind, edhe ktu do vdesim bashk I hedhi syt nga qielli Plot shqiponja an e mban, jo kerkush ne smund tna marri perendia cna ka dhon Shqipni te dua shum Se ma dhe emrin shqiptar Ktu ne kena lind, edhe ktu do vdesim bashk I hedhi syt nga qielli Plot shqiponja an e mban, jo kerkush ne smund tna marri perendia cna ka dhon Ai ke ngju kur thojn ma t'vjetrir guri ktu peshon ma shum Ose kur e ndrron shtratin smund e ban te njejtin gjum Se duhet era e jastekut dhe jorganin qe te ngroh ashtu ti je per mua shqipni moj Nona loke Pavarsisht qe do kan ikur dhe jan rritur n'perendim Situatat familjare i larguan n'emigrim Por besom qe me zemer dhe me gjak jan gjith shqiptar Sepse un jom njo prej tyne dhe mu mke deshmitar Jan ne miliona sikur un qe ty te duan shum Jena rrit me thrrime edhe ty nuk te harrum Sepse aty i kena gjyshat dhe katra gjyshat e ton Aty un do varrosem amanetin e kom lon Ska rendsi kush jena sot dhe gjat rruges ca jem bo Se harroj prejardhjen Se familija esht numer njo Jena ktu ty me te mbrojt mos me humb identitetin Mos me cu dhe munin dom qe per ty kan bo ma t'vjetrit Shqipni te dua shum Se ma dhe emrin shqiptar Ktu ne kena lind, edhe ktu do vdesim bashk I hedhi syt nga qielli Plot shqiponja an e mban, jo kerkush ne smund tna marri perendia cna ka dhon Shqipni te dua shum Se ma dhe emrin shqiptar Ktu ne kena lind, edhe ktu do vdesim bashk I hedhi syt nga qielli Plot shqiponja an e mban, jo kerkush ne smund tna marri perendia cna ka dhon Fitoren nuk e solla por e gjeta fitoren mes jush Lirin jo nuk e solla por e gjeta lirin ketu mes jush Shqipni te dua shum Se ma dhe emrin shqiptar Ktu ne kena lind, edhe ktu do vdesim bashk I hedhi syt nga qielli Plot shqiponja an e mban, jo kerkush ne smund tna marri perendia cna ka dhon Shqipni te dua shum Se ma dhe emrin shqiptar Ktu ne kena lind, edhe ktu do vdesim bashk I hedhi syt nga qielli Plot shqiponja an e mban, jo kerkush ne smund tna marri perendia cna ka dhon OOOO SA MIR SA MIR ME QEN SHQIPTAR OOOO SA MIR SA MIR ME QEN SHQIPTAR

  • 22

Last activities

Synced byChris K
Translated byGentiola Gjoshi

Musixmatch for Spotify and
Apple Music is now available for
your computer

Download now